Šī gada pirmajos mēnešos Rimi Latvia pārtikas bankai “Paēdušai Latvijai” ziedojis jau 140 tonnas pārtikas, kas ir teju puse no visa pagājušajā gada kopējā ziedotā pārtikas apjoma. Lielākoties ziedotās pārtikas grozā nonāk maize un smalkmaizītes, svaiga gaļa, piena produkti, Rimi gatavās maltītes, dārzeņi, graudaugi u.c. ikdienā tik nepieciešamie produkti. Savukārt grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas stājušies spēkā aprīļa sākumā, paver iespēju turpmāk ievērojami palielināt ziedotās pārtikas produktu sarakstu un apjomus.
Turpmāk ģimenēm, kuras nonākušas trūkumā, ierastās pārtikas pakas tiks papildinātas ar tādiem produktiem kā augļi, saldēta svaiga gaļa, fasētas svaigās zivis, skābēti, marinēti un termiski apstrādāti dārzeņi, majonēze, margarīns, šokolāde u.c. “Ja līdz šim ik mēnesi esam ziedojuši vairāk nekā 30 tonnas pārtikas, ko veidoja 34 dažādas produktu grupas, kurās ietilpst gan preces ar ilgiem derīguma termiņiem, gan visdažādāko kategoriju pārtiku ar pēdējo dienu termiņiem tūlītējam patēriņam, tad līdz ar veiktajiem likuma grozījumiem kopš šī gada aprīļa “Paēdušai Latvijai” ziedotās pārtikas grozs ir papildināts ar vēl vismaz astoņām jaunām produktu grupām. Daudzām ģimenēm Latvijā tas ļaus ne vien daudzveidot ikdienas maltīti, bet noteikti būs vērā ņemams atbalsts arī ilgtermiņā, produktus izmantojot ilgākā laika periodā,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.
Saskaņā ar veiktajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Rimi pārtikas bankai turpmāk varēs ziedot arī tādas produktu grupas kā saldēta malta gaļa un saldētus gaļas izstrādājumus, piemēram, šašliku un kupātus, gatavotus zivju produktus, piemēram, krabju nūjiņas, skābētus, marinētus un termiski apstrādātus dārzeņus, tostarp vakuuma iepakojumā (vārītas pupiņas, bietes u.tml.), sieru (cietais, kausētais u.c.), majonēzi, margarīnu, šokolādi (ar riekstiem, augļiem, pildījumiem utt.), iebiezināto pienu un iebiezinātā piena produktus, īpaši augstā temperatūrā apstrādātu pienu, kafijas krējumu, saldo krējumu u. tml.
“Šis pavasaris ir īpašs ne vien ar faktu, ka beidzot ir pieņemti ilgi gaidītie grozījumi noteikumos, kas ļaus daudzveidot pārtikas grozu, kas nonāk pie iedzīvotājiem, kuriem tas tik ļoti nepieciešams, bet arī to, ka šogad pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” ziedojumu izdales punkts “Māja atbalstam” Rīgā svin savu desmit gadu jubileju. Šo gadu laikā tikai šajā punktā vien izdalītas 4677 pārtikas pakas, sniedzot atbalstu 12 662 personām. Visbiežāk atbalsts nepieciešams ģimenēm, kurās ir divi nepilngadīgi bērni un darba attiecībās visbiežāk ir tikai tēvs, kā arī vientuļie seniori, kuru pensija ir ap 250 eiro un iedzīvotāji, kuri saskārušies ar hroniskām veselības problēmām,” saka Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.
Pērn Rimi Latvia pārtikas bankai ziedojos teju 300 tonnas pārtikas. Vislielāko ziedotās pārtikas apjomu – apmēram 52% – pērn veidoja maize un smalkmaizītes: ziedotas 123,2tonnas šādu produktu. Tāpat Rimi ziedojis 45,5 tonnas svaigas gaļas,24,2 tonnas piena produktu, 21,8 tonnas Rimi gatavo maltīšu, 6,8 tonnas žāvētu augļu un riekstu, 5,8 tonnas zivju, 7,7 tonnas graudu produktu, 5,5 tonnas saldumu, 3,6 tonnas cepumu, 2,2 tonnas konservēto produktu, 1,9 tonnas dārzeņu,1 tonnu siera, 3,5 tonnas eļļas, 1,6 tonnas jogurta, 1,4 tonnas sulas un 4,3tonnas vegānu produktu.
Pārtikas ziedojumi pieejami 27 pilsētās 97 Rimi veikalos, no kuriem 30 veikalos ziedojumi pieejami 3 reizes nedēļā vai biežāk, bet 29 tāda produkcija kā piena produkti, jogurti, desa, cīsiņi un visas ledusskapja preces ar tās dienas termiņu pieejama ik dienu no plkst. 15.00.
Latvijas Samariešu apvienība kopš 2008. gada īsteno labdarības iniciatīvu – Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, kuras ietvaros tiek izsniegtas pārtikas pakas trūkumā nonākušiem cilvēkiem, kam nav piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss. Šobrīd visā Latvijā darbojas 37 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kas ik mēnesi palīdz vismaz 6500 cilvēkiem – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki.