2019-08-08

Uzsākta produktu pēc "ieteicams līdz" termiņa beigām saņemšanu no lielveikalu tīkla Maxima

SIA “Maxima Latvija” pērn aktīvi iestājās par izmaiņām regulējumā un šodien veikusi pirmo pārtikas ziedojumu Latvijas Samariešu apvienībai pēc izmaiņām pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas stājās spēkā pagājušā mēnesī. Ziedotā pārtika jau šodien ziedojumu izdales punktā “Māja atbalstam” tiek nodota atbalsta saņēmējiem.

Viens no Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ilgtspējīgas attīstības mērķiem paredz nodrošināt ilgtspējīgus iedzīvotāju patēriņa paradumus un ražošanas modeļus. Kā viena no mērķa sasniegšanas galvenajām vadlīnijām noteikta nepieciešamība līdz 2030. gadam uz pusi samazināt pārtikas atkritumu apjomu uz vienu iedzīvotāju mazumtirdzniecības un patēriņa līmeņos un samazināt pārtikas zudumus ražošanas un piegādes ķēdēs. Lai īstenotu šo mērķi, ‘’Maxima Latvija’’ aktīvi iesaistījās Pārtikas aprites uzraudzības likuma grozījumu virzīšanā, un šīs iniciatīvas rezultātā no šī gada jūlija spēkā stājušies noteikumi, kas ļauj labdarībai ziedot noteiktu pārtiku pēc minimālā derīguma termiņa beigām.  

“Jau iepriekš uzņēmums ziedojis pārtiku dažādiem mērķiem, piemēram, bērnu namiem un invalīdu biedrībām, sadarbojoties ar Ziedot.lv, un kopā ar Rīgas zoodārzu nododot augļus un dārzeņus dzīvniekiem. Tāpēc šobrīd ļoti priecājamies par izmaiņām likumā, kas ļaus palīdzēt gan grūtībās nonākušajiem cilvēkiem, gan veicināt pozitīvas vides izmaiņas. Pārtikas pārpalikumu samazināšana palīdz pilnvērtīgi izlietot mums pieejamos resursus, nodrošinot pilnīgu produktu aprites ciklu, kā arī samazināt procesu ietekmi uz vidi. Esam pilnīgi pārliecināti, ka šo jaunievedumu var nākotnē vēl krietni uzlabot, ar likumu atļaujot pārtiku ziedot ne tikai organizācijām, bet tieši cilvēkiem, kam atbalsts vajadzīgs,” stāsta SIA “Maxima Latvija” Kvalitātes un procesu vadības departamenta direktore Dace Grava.
“Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” ik gadu sniedz palīdzību vairāk nekā 20 000 trūkumā nonākušām personām visā Latvijā. Domāju, ka izmaiņas Pārtikas aprites un uzraudzības likumā ļaus ne vien samazināt izmestās pārtikas apjomu, bet arī palīdzēt vēl vairākiem tūkstošiem trūkumā nonākušu ģimeņu ar bērniem, senioriem un invalīdiem, kā arī dos iespēju dažādot pārtikas paku saturu,” saka Pārtikas bankas vadītāja Agita Kraukle, norādot, ka  veikalu tīkla Maxima iniciatīva šajā projektā ir apsveicama, laujot jau tik drīz saņemt šo pārtiku.  

Jaunie likuma grozījumi paredz iespējas konkrētu pārtikas produktu ziedošanā labdarības organizācijām pēc minimālā derīguma termiņa beigām. Veikali var ziedot fasētu pārtiku, kas īpaši marķēta, savukārt organizācijām, kas ziedojumus saņem, jābūt reģistrētām Pārtikas un veterinārajā dienestā. “Maxima Latvija” šobrīd pārtikas ziedošanu nodrošinās trīs lielākajos “Maxima” veikalos Rīgā  t/c “Domina Shopping”, iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole” un Grostonas ielā 1.

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk