2019-10-17

Paēdušai Latvijai - 10 gadi!

16. oktobrī – Pasaules Pārtikas dienā - Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" atzīmēja 10 gadu pastāvēšanas gadadienu. Šo desmit gadu laikā ir izdalītas 74 332 pārtikas pakas, ziedojumos saņemti 333 435,09 EUR un kopumā sniegts atbalsts 400 587 personām.

„Pirms desmit gadiem, kad tika izveidota Pārtikas banka, daudzām ģimenēm ekonomiskās krīzes dēļ bija nepieciešama ārkārtas palīdzība. Tomēr arī šobrīd ir daudzas ģimenes, kuras negaidot sastopas ar lielām finansiālām grūtībām. Visbiežāk palīdzību lūdz vientuļais vecāks ar diviem bērniem ar vidējiem ienākumiem līdz 350 EUR mēnesī, kuram nav iespēju saņemt kādu no statusiem,” stāsta Pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

„Paēdušai Latvijai” šo gadu laikā, sadarbojoties ar vairāk nekā 30 reģionālām nevalstiskajām organizācijām un 3 sociālajiem dienestiem, ir izveidojusi tīklu, lai palīdzētu cilvēkiem pēc iespējas plašākā teritorijā. Pēc apkopotajiem datiem, šo gadu laikā visvairāk palīdzības novirzīts Viļānu,Preiļu, Siguldas, Ogres, Jelgavas un Aizputes novadam.

Pēdējo 3 gadu laikā Pārtikas banku īpaši atbalsta SIA “Rimi Latvia”, kas ne vien regulāri ziedo pārtikas produktus lielākā apjomā, bet arī palīdz divreiz gadā organizēt Pārtikas paku akcijas Rimi veikalos visā Latvijā, kad ikviens cilvēks tiek aicināts izdarīt vienkāršu un labu darbu – palīdzēt piepildīt pārtikas paku trūkumā nonākušām ģimenēm. Šo akciju laikā ir piepildītas 41 573 Pārtikas pakas.  

“Jau vairāk nekā trīsgadu sadarbības ietvaros ar Latvijas Samariešu apvienību esam organizējuši septiņas "Paēdušai Latvijai" labdarības akcijas, kuru ietvaros ar mūsu pircēju līdzdalību varam sniegt atbalstu grūtībās nonākušajiem. Esam pārliecināti, ka šīs sadarbības ietvaros ir tikpat būtiski sniegt izpratni un jaunas zināšanas arī “Paēdušai Latvijai” sadarbības organizācijām. Tādēļ, atzīmējot Pasaules Pārtikas dienu, priecājāmies organizēt izglītojošu semināru, kura laikā organizācijām bija iespēja pilnveidot savas zināšanas produktu kvalitātes jomā, kā arī apgūt komunikācijas prasmes, kas noderēs saziņai ar ziedotājiem un sabiedrību,” stāsta  “Rimi Latvia” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Ciemīte.

Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” jau 10 gadus vāc ziedojumus pārtikas pakām trūkumā nonākušām ģimenēm, kuras dažādu apstākļu dēļ netiek atzītas par trūcīgam vai maznodrošinātām. Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” dod iespēju ikvienam cilvēkam piedalīties palīdzības sniegšanā un aicina piepildīt pārtikas pakas ar produktiem, lai palīdzētu šīm ģimenēm. Pārtikas pakas tiek veidotas pateicoties Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumiem, kā arī daudziem brīvprātīgajiem atbalstītājiem. Palīdzība galvenokārt domāta centīgām ģimenēm ar bērniem ar zemiem ienākumiem, kurām nav piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās statuss. Iespēju robežās tiek sniegts atbalsts arī pensionāriem, invalīdiem ar zemiem ienākumiem un pēkšņā nelaimē nonākušajiem, kuriem nav piešķirts kāds no statusiem.

„Paēdušai Latvijai” pateicas ikvienam sadarbības partnerim,ziedotājam un palīdzības sniedzējam, lai Pārtikas banka varētu pastāvēt un attīstīties. Īpašs paldies par ilgtermiņa sadarbību AS „Latvijas valsts meži”,AS „Latvijas Finieris”, SIA „Rimi Latvia”, SIA „Maxima Latvija”, interneta lielveikalam Nuko.lv, Valsts asinsdonoru centram un Ziedot.lv un daudziem citiem.

 

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk